W Katowicach za taksówkę zapłacisz kartą

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących katowickimi taksówkami. Już niebawem we wszystkich taksówkach zrzeszonych w katowickich korporacjach, będzie istniała możliwość regulowania rachunku za przejazd kartami płatniczymi. Jak mówi nam prezes jednej z takich korporacji:

„To ukłon w stronę naszych klientów. Doskonale rozumiemy współczesny rynek i system płatności dlatego zdajemy sobie sprawę że płatności kartowe są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze niż płacenie gotówką. Co więcej, zyskuje na tym również bezpieczeństwo naszych kierowców, którzy będą w swoich samochodach przewozić znacznie mniej gotówki, niż do tej pory. Jak wiadomo, taksówki nie tylko w mieście Katowice, często padały ofiarą zbójeckich napaści, a kierowcy często odnosili poważne rany w takich konfrontacjach.

W taksówkach pojawią się nowe, bardzo wygodne i proste w użyciu terminale płatnicze, obsługujące płatności zbliżeniowe. Oznacza to że wystarczy przyłożyć kartę do terminalu i należność zostanie z niej pobrana bez wpisywania kodu PIN, do wysokości 50 złotych. Podpisane przez nas umowy z operatorami terminali gwarantują obsługę wszystkich rodzajów kart, w tym VISA, MASTER CARD oraz AMERICAN EXPRESS”.

Postanowiliśmy jeszcze zapytać pasażerów taksówek, co myślą o wprowadzonej zmianie. Wszyscy jednomyślnie stwierdzili że to bardzo dobry krok, który uczyni taksówkę w Katowicach jeszcze bardziej atrakcyjną i przystępną, a tym samym może pozwolić taksówkarzom zdobyć młodych klientów, którzy najczęściej płacą właśnie kartami.