Jakie taxi lubią klienci?

Zamierzasz zostać taksówkarzem? Jeśli tak, to oprócz posiadania licencji, musisz również poznać oczekiwania osób, które będą twoimi klientami. Nie wystarczy bowiem posiadania samochodu, który teoretycznie nadaje się na taksówkę. Aby sprostać coraz to większym oczekiwaniom klientów, musisz spełnić ich dodatkowe potrzeby.

Komfort – przede wszystkim twoja taksówka powinna być komfortowa latem, czyli mieć sprawną klimatyzację. W taksówce powinna być odpowiednia ilość miejsca na tylnej kanapie, aby można było wygodnie zająć miejsce i wydostać się na zewnątrz po zakończonym kursie.

Estetyka – chyba nikt nie lubi podróżować brudnymi taksówkami, w których utrzymuje się nieprzyjemny zapach potu i dymu papierosowego. Regularne sprzątanie taksówki to obowiązek każdego jej kierowcy. Odkurzanie siedzeń i dywaników, usuwanie błota i liści, pranie tapicerki i usuwanie kurzu z twardych powierzchni. Czynności te możesz wykonywać na postoju, w czasie oczekiwania na kolejne zlecenie. Aby sobie ułatwić tę pracę, warto zainwestować w przenośny odkurzacz samochodowy, podłączany do gniazdka zapalniczki.

Bezawaryjność – jak najprościej stracić klienta? Nie dowieźć go na czas na wskazane miejsce. Pół biedy jeśli przyczyną są korki. Znacznie gorzej, jeśli po drodze taksówka odmówi posłuszeństwa i stanie na drodze.